flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

bn_1413 grudnia 2014r. w galerii handlowej Nowy Świat w Rzeszowie Lokalne Grupy Działania z terenu województwa podkarpackiego rywalizowały ze sobą w „Konkursie Bożonarodzeniowym". Konkurs kolejny już raz został zorganizowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW), działającą przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Jego celem było wyłonienie i promowanie najlepszych potraw związanych z okresem Świąt Narodzenia Pańskiego, obrzędów oraz poznawanie i kultywowanie tradycji wigilijnych województwa podkarpackiego.

LGD „Siedlisko" reprezentowały gospodynie z Mazurów (gm. Raniżów), przygotowując 25 świątecznych przysmaków. Między innymi: kluski z miodem i makiem, barszcz biały z grzybami, kapusta z białą fasolą, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ziemniakami i miętą, zawijak z marmoladą, ser smażony, placek kasiak.

Kapituła konkursowa oceniała ilość potraw, powiązanie ich z tradycją wigilijną, estetykę, różnorodność potraw, udział zespołu kolędującego. Gospodynie z Mazurów zdobyły wyróżnienie i otrzymały zestaw garnków. Dziękujemy serdecznie Paniom z KGW za trud włożony w przygotowanie stołu wigilijnego oraz reprezentowanie naszego Stowarzyszenia.


LASOWIACKA KUCHNIA