flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

025392
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
280
314
594
22375
9468
13560
25392

Twoje IP: 54.144.75.212
2019-06-24 16:28
bn_1413 grudnia 2014r. w galerii handlowej Nowy Świat w Rzeszowie Lokalne Grupy Działania z terenu województwa podkarpackiego rywalizowały ze sobą w „Konkursie Bożonarodzeniowym". Konkurs kolejny już raz został zorganizowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW), działającą przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Jego celem było wyłonienie i promowanie najlepszych potraw związanych z okresem Świąt Narodzenia Pańskiego, obrzędów oraz poznawanie i kultywowanie tradycji wigilijnych województwa podkarpackiego.

LGD „Siedlisko" reprezentowały gospodynie z Mazurów (gm. Raniżów), przygotowując 25 świątecznych przysmaków. Między innymi: kluski z miodem i makiem, barszcz biały z grzybami, kapusta z białą fasolą, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ziemniakami i miętą, zawijak z marmoladą, ser smażony, placek kasiak.

Kapituła konkursowa oceniała ilość potraw, powiązanie ich z tradycją wigilijną, estetykę, różnorodność potraw, udział zespołu kolędującego. Gospodynie z Mazurów zdobyły wyróżnienie i otrzymały zestaw garnków. Dziękujemy serdecznie Paniom z KGW za trud włożony w przygotowanie stołu wigilijnego oraz reprezentowanie naszego Stowarzyszenia.


LASOWIACKA KUCHNIA