flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

025392
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
280
314
594
22375
9468
13560
25392

Twoje IP: 54.144.75.212
2019-06-24 16:28
swiss_m4 maja 2014r. na kolbuszowskim rynku nastąpiło zakończenie projektu "Popularyzacja smaków Kolbuszowszczyzny". W imprezie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich, które rywalizowały ze sobą w konkursie kulinarnym. Gospodynie zostały wyłonione przez jury konkursowe podczas 8 warsztatów gastronomicznych. Warsztaty odbywały się na przełomie 2013 i 2014 roku w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej.

Konkurs odbywał się w kategoriach: przystawka, zupa, drugie danie, deser. Kapituła konkursowa zwracała uwagę na sposób podania potraw i ich powiązanie z tradycją regionu, smak, estetykę, pracochłonność i różnorodność potraw, ogólny wygląd stoiska. Po ocenie jury miał miejsce poczęstunek dla publiczności, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwycięskie koła gospodyń otrzymały sprzęt AGD i pamiątkowe dyplomy.

Zgromadzonej publiczności zaprezentowana została książka kulinarna „Smaki Kolbuszowszczyzny" z przepisami, jakie gospodynie przyrządzały podczas zajęć warsztatowych w Kolbuszowej Górnej. O godz. 19.30 na scenie wystąpił Quartet Klezmer Trio.

Impreza współfinansowana była przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W podsumowaniu projektu uczestniczyli: Zbigniew Chmielowiec - Poseł na Sejm RP, Józef Kardyś - Starosta Powiatu Kolbuszowskiego, Marian Hopek - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Członek Zarządu Stowarzyszenia LGD „Siedlisko", Jan Zuba - Burmistrz Kolbuszowej, Janina Wójtowicz - Zastępca Wójta Gminy Majdan Królewski, Krzysztof Klecha - Wójt Gminy Dzikowiec, Monika Fryzeł - Prezes Stowarzyszenia LGD „Siedlisko".

e_swiss d_swiss f_swiss a_swiss b_swiss j_swiss h_swiss k_swiss
r_swiss i_swiss m_swiss o_swiss v_swiss g_swiss p_swiss s_swiss

swiss_logotypy

LASOWIACKA KUCHNIA