ue d leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” w dniu 16 lipca 2017r. po raz siódmy przeprowadziło turniej szachowy organizowany w ramach wydarzenia kulturalno – promocyjnego „Piknik rodzinny”. Zawody o puchar Prezesa LGD „Siedlisko” tym razem odbyły w obiekcie kolbuszowskiego stadionu. W rywalizacji wystartowali zawodnicy w różnym wieku i różnych miejscowości, jednak wszystkich łączyła pasja do „królewskiej gry”. Szachy to specyficzna kombinacja, sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Uniwersalność szachów w promocji swojej działalności postanowiło kolejny raz wykorzystać „Siedlisko”.
 
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika, w kategorii senior, junior i szachiści z terenu LGD. Po ciekawej rywalizacji w kategorii seniorów pierwsze miejsce i puchar prezesa LGD wywalczył Tomasz Wilk z Mielca z wynikiem 6 pkt. z 7 partii, na drugim miejscu uplasował się Dominik Sondej z Sędziszowa Młp., na trzecim miejscu zawody ukończył Tomasz Zawadzki z Cmolasu.
 
Równie interesująco zmagania przy szachownicy przebiegały w grupie juniorów. Zwycięzcą okazała się Sylwia Polak z Rzeszowa uzyskując 5,5 pkt. przed Kamilem Sochą z Sędziszowa Młp. oraz Filipem Ochalik z Wadowic Górnych obaj po 5 pkt. Najlepszymi zawodnikami z terenu LGD okazali się kolejno Eugeniusz Czarnik, Grzegorz Bogacz uzyskując po 4 pkt. oraz Tymoteusz Przybyło – wszyscy z Kolbuszowej.
 
Łącznie w turnieju uczestniczyło 66 szachistów. Turniej sędziowsko i organizacyjnie wsparło Towarzystwo Szachowe „Skoczek” z Sędziszowa Młp.
 
 
 
 

LASOWIACKA KUCHNIA