flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

363600
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
207
127
1150
361583
334
5599
363600

Twoje IP: 3.235.228.219
2022-07-02 17:32
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” w dniu 16 lipca 2017r. po raz siódmy przeprowadziło turniej szachowy organizowany w ramach wydarzenia kulturalno – promocyjnego „Piknik rodzinny”. Zawody o puchar Prezesa LGD „Siedlisko” tym razem odbyły w obiekcie kolbuszowskiego stadionu. W rywalizacji wystartowali zawodnicy w różnym wieku i różnych miejscowości, jednak wszystkich łączyła pasja do „królewskiej gry”. Szachy to specyficzna kombinacja, sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Uniwersalność szachów w promocji swojej działalności postanowiło kolejny raz wykorzystać „Siedlisko”.
 
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika, w kategorii senior, junior i szachiści z terenu LGD. Po ciekawej rywalizacji w kategorii seniorów pierwsze miejsce i puchar prezesa LGD wywalczył Tomasz Wilk z Mielca z wynikiem 6 pkt. z 7 partii, na drugim miejscu uplasował się Dominik Sondej z Sędziszowa Młp., na trzecim miejscu zawody ukończył Tomasz Zawadzki z Cmolasu.
 
Równie interesująco zmagania przy szachownicy przebiegały w grupie juniorów. Zwycięzcą okazała się Sylwia Polak z Rzeszowa uzyskując 5,5 pkt. przed Kamilem Sochą z Sędziszowa Młp. oraz Filipem Ochalik z Wadowic Górnych obaj po 5 pkt. Najlepszymi zawodnikami z terenu LGD okazali się kolejno Eugeniusz Czarnik, Grzegorz Bogacz uzyskując po 4 pkt. oraz Tymoteusz Przybyło – wszyscy z Kolbuszowej.
 
Łącznie w turnieju uczestniczyło 66 szachistów. Turniej sędziowsko i organizacyjnie wsparło Towarzystwo Szachowe „Skoczek” z Sędziszowa Młp.
 
 
 
 

LASOWIACKA KUCHNIA