flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

2024-04-26 00:12

W dniach 24 i 25 września 2016 r. w Kolbuszowej rozegrano kolejną edycję nocnego maratonu szachowego. W sobotę 24 września od godz. 10:00 w zawodach uczestniczyły dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody juniorów rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem gry P15. Zwycięzcą tutaj został Adam Stefański z Sędziszowa Młp. 6,0 pkt, drugie miejsce zdobył Szymon Sypek 6,0 pkt, a trzecie Paweł Kulig 5,0 pkt. obaj z Wadowic Górnych. Wszyscy młodzi sympatycy szachów uczestniczący w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepsi dodatkowo zostali wyróżnieni pucharami szachowymi. Z terenu powiatu kolbuszowskiego najlepszym juniorem okazał się Tomasz Drożdż z Kolbuszowej, który z 4,0 pkt zajął 10 miejsce.

Od godz. 20.00 do rozgrywki intelektualnej przystąpili seniorzy. Turniej rozegrany był systemem kołowym na dystansie 33 rund, tempem szachów błyskawicznych P3+2s za ruch. Zawody był sporym wyzwaniem dla uczestników, którzy musieli się wykazać zarówno umiejętnościami szachowymi jak i przygotowaniem kondycyjnym. Po 8 godzinach zaciętych zmagań wyłoniono najlepszych szachistów. Pierwsze miejsce zdobył Kacper Polok z Raciborza uzyskując świetny wynik 30,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Polok z Rzeszowa 28,5 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Sebastian Augustyn z Pilzna 28,0 pkt. Najlepszym wynik z terenu powiatu kolbuszowskiego uzyskał Jacek Mroczek z Kolbuszowej, który z 20,0 pkt zajął 14 miejsce.

Łącznie w maratonie przez przeszło 12 godzin rywalizował 55 szachistów. Organizatorem Nocnego Maratonu Szachowego był Kolbuszowski Klub Szachowy „Roszada” oraz Towarzystwo Szachowe „Skoczek” w Sędziszowie Młp. wspierane przez Fundację na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko”. Autorami pomysłu i odpowiadającymi z realizację zawodów byli animatorzy szachów Jacek Mroczek z Kolbuszowej i Robert Stefański z Sędziszowa Młp.