ue d leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

NAJNOWSZE INFORMACJE
bn_1318 grudnia 2013r. w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie miała miejsce kolejna już edycja Konkursu Bożonarodzeniowego w kategorii stół wigilijny. Organizatorem była Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW). Cel konkursu to promocja regionalnych potraw wigilijnych, prezentacja kuchni lokalnej oraz poznawanie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych Podkarpacia.

Potrawy na stół wigilijny przygotowały "Dworzanki" z Huty Komorowskiej (gm. Majdan Królewski),  którym towarzyszyła Janina Wójtowicz z - ca wójta gminy Majdan Królewski. Na naszym stole było 26 wigilijnych przysmaków, m.in: kapusta z grochem, barszcz z grzybami, pierogi w warzywach, pierogi na słodko i słono, gołąbki. Nie zabrakło też dorsza w warzywach oraz pieczonego ciasta.

Dziękujemy serdecznie Paniom z KG oraz kapeli z Huty Komorowskiej pod przewodnictwem Małgorzaty Kamińskiej oraz Pawła Płudowskiego, dzięki którym nasze stoisko zyskało uznanie komisji konkursowej. Zajęliśmy 1 miejsce spośród 26 rywalizujących lokalnych grup działania. Jury oceniało nawiązanie do tradycji, różnorodność, ilość i estetykę podania wigilijnych potraw. Dziękujemy również Gminie Majdan Królewski za pomoc logistyczną. Nagrody w postaci sprzętu agd o równowartości ponad 2 tys. zł zostały przekazane "Dworzankom z Huty Komorowskiej.LASOWIACKA KUCHNIA