flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

580967
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
677
1149
2786
574138
18184
27384
580967

Twoje IP: 52.167.144.25
2024-04-23 12:55
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” w proces przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju zaangażuje lokalną społeczność, w której znajdują się lokalni partnerzy społeczni, gospodarczy, mieszkańcy oraz przedstawiciele władz publicznych. Do opracowania LSR powołany zostanie zespół roboczy złożony z pracowników Biura LGD oraz członków LGD, który odpowiedzialny będzie za koordynację prac nad strategią i organizację spotkań ze społecznością lokalną.
 
Aby zagwarantować udział lokalnej społeczności w procesie tworzenia strategii i jej realizacji przeprowadzimy kampanię informacyjną poprzez: stronę internetową LGD Siedlisko oraz Gmin członkowskich tj. Kolbuszowa, Majdan Królewski, Raniżów, Dzikowiec.
 
W okresie przygotowywania LSR na naszej stronie internetowej zostanie utworzona zakładka „19.1.Wsparcie przygotowawcze”. W zakładce tej zamieszczane będą harmonogram i na bieżąco informacje o planowanych spotkaniach ze społecznością lokalną, gdzie podane będą dokładne terminy i miejsca, ankiety dla mieszkańców oraz bieżące efekty prac nad strategią z możliwością zgłaszania uwag (konsultacje społeczne).Informacja o spotkaniach będzie rozpropagowana również na ogólnodostępnych tablicach na terenie gmin wchodzących w skład LGD, tablicach ogłoszeń urzędów gmin wchodzących w skład LGD i będzie zawierała podstawowe informacje o spotkaniu tj. termin, miejsce oraz program.
 
Na obszarze każdej z gmin planowanej do objęcia LSR zostanie zorganizowane jedno spotkanie, które będzie poświęcone w szczególności: diagnozie obszaru, analizie mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń oraz celów LSR . Na spotkaniach szczególna uwagę poświęcimy głównym zagadnieniom podejścia LEADER m.in. innowacyjności, cyfryzacji, środowiska i klimatu, zmian demograficznych i partnerstwa w realizacji LSR. Podczas dyskusji zostaną zdefiniowane problemy, potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności oraz propozycje ich rozwiązania. Konsultacje z udziałem lokalnej społeczności pozwolą na przeprowadzenie analizy SWOT, określenie celów i zadań, ustalenia ich hierarchii, sformułowanie wskaźników realizacji LSR oraz identyfikacji grup docelowych strategii.
 
W celu poznania opinii i oczekiwań szerszej grupy mieszkańców LGD, wśród lokalnej społeczności zostanie przeprowadzone również badania ankietowe (on-line), celem diagnozy obszaru, analizy mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń. Ankieta służyć będzie identyfikacji atutów i barier rozwoju obszaru, preferowanych kierunków i celów rozwoju z uwzględnieniem głównych cech podejścia LEADER, identyfikacji grup docelowych i defaworyzowanych oraz pomysłów na projekty i działania.
 
Następnie zostaną wypracowane cele ogólne oraz szczegółowe LSR, przedsięwzięcia oraz wskaźniki osiągnięcia celu, rezultatu i produktu. Wstępna wersja strategii zostanie umieszczona na stronie internetowej LGD i lokalna społeczność będzie miała możliwość zgłoszenia uwag, opinii, w określonym terminie. Końcowa wersja LSR po konsultacjach społecznych oraz po naniesionych uwagach, uwzględnionych przez zespół roboczy zostanie przedstawiona na spotkaniu w gminie Kolbuszowa, celem ostatecznej konsultacji. Taka metodyka włączenia lokalnej społeczności w prace nad LSR pozwoli skonfrontować różne spojrzenia i poglądy na temat sytuacji i pożądanych kierunków rozwoju obszaru, a jednocześnie dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu redakcyjnego, pozwoli na przygotowanie dokumentu zgodnego z wytycznymi i odpowiadającego wymogom konkursowym.
 
Wszystkie operacje realizowane w w/w zakresie będą zawierały informacje o pomocy otrzymanej z EFFROW, zgodnie z warunkami określonymi w Księdze wizualizacji znaku Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Lokalna Strategia Rozwoju będzie współfinansowana w szczególności ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Przejdź do zakładki: 19.1 Wsparcie przygotowawcze
 
 
 
 

LASOWIACKA KUCHNIA