flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

207909
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
68
157
225
206648
1393
5269
207909

Twoje IP: 34.238.248.103
2020-08-10 10:38
W ramach realizacji Planu Komunikacji w dniach 31.08 – 01.09.2019 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” zorganizowało wyjazd studyjny dla 35 osób na obszar Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady” oraz Lokalnej Grupy Działania „Nasze Bieszczady”. Zadanie współfinansowane było ze środków UE w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.
 
Wyjazd studyjny ukierunkowany był na odwiedzenie miejsc, które uzyskały dofinansowanie z funduszy UE, gdzie dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i historyczne, zostało właśnie wykorzystane w działalności gospodarczej. Oprócz tego celem wizyty było stworzenie sieci kontaktów i przyszłej współpracy pomiędzy lokalnymi grupami działania czy innymi podmiotami, podpatrzenie dobrych pomysłów i zrealizowania ich na naszym terenie.
 
Uczestnicy wyjazdu zwiedzili obiekty turystyczne Bieszczadów, w celu zebrania jak największej wiedzy o obszarze, produktach lokalnych i pozyskanych funduszach unijnych. Miejscem w którym tradycja łączy się ze współczesnością jest Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych, gdzie można brać udział w warsztatach ginących zawodów, własnoręcznie utoczyć gliniany garnek, przygotować i upiec proziaki w wiejskim piecu czy nauczyć się kaligrafii w przedwojennej klasie. Ponadto odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Solińskim i przejechaliśmy się bieszczadzką kolejką, która otrzymała dotacje z PROW 2014 - 2020 na zimowe przewozy turystów.  
Zdobyta wiedza może być inspiracją dla nowych inicjatyw, projektów i wdrożenia ich na obszarze LGD „Siedlisko”.
 
 
 
 
 
 
 

LASOWIACKA KUCHNIA