flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

025345
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
233
314
547
22375
9421
13560
25345

Twoje IP: 40.77.167.116
2019-06-24 16:12
nwalkZ początkiem września 2014 r. Kolbuszowski Klub Nordic Walking wspólnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Siedlisko" rozpoczął realizację przedsięwzięcia pn: „Po zdrowie i figurę ruszaj z kijkami pod górę" realizowanego w ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne.

Jego celem była popularyzacja sportowego trybu życia, poprzez organizację warsztatów nordic walking. Zajęcia rozpoczęły się 7 września i trwały do 19 października 2014r. W ramach projektu odbyło się 12 spotkań, w których brało udział 30 osób. Treningi odbywały się we wtorki na kolbuszowskim stadionie oraz w niedziele w leśnej scenerii trasy edukacyjnej - Białkówki. Prowadzili je profesjonalni instruktorzy, którzy podkreślali zalety coraz bardziej popularnej dyscypliny sportowej. Chód z kijkami jest nawet 40% bardziej efektywny niż zwykły marsz, zaś utrata kalorii jest większa o 20% w porównaniu z bieganiem. Osoby, które po raz pierwszy miały kontakt z kijkami mogły liczyć na indywidualną naukę.

Na potrzeby projektu został zakupiony aparat fotograficzny, a także kije bungypump, które są nowością na rynku. Posiadają one wbudowany system amortyzacji o oporze 4,6 lub 10 kg. Chodzenie z nimi powoduje większe spalanie kalori wi porównaniu z kijami tradycyjnymi.

Sprawdzianem zdobytych umiejętności były zawody w Gdańsku organizowane w dniu 4 października 2014r. przez Polską Federację Nordic Walking (PFNW). Rozgrywki były zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski na dystansach 5, 10 i 22 km (półmaraton). Osiągnięcia kolbuszowskich chodziarzy utrwaliły przekonanie wśród rywali z całej Polski, że klub z Podkarpacia ma mocną grupę zawodników. Kolejnym testem sportowych umiejętności był wyjazd do Polańczyka na zawody organizowane w dniu 12 października 2014r. przez PFNW i Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Zawodnicy Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking zdobyli 10 pucharów startując na dystansach 5 i 10 km.

Koniec sezonu nie spowodował zakończenia spotkań i ćwiczeń amatorów kijków. Spotykają się w dalszym ciągu we wtorki i niedziele. Partnerzy projektu i uczestnicy mają nadzieję, że udało im się przekonać innych o tym, że warto ćwiczyć i być aktywnym. Nordic Walking to sport dla każdego bez względu na wiek, wagę oraz sprawność fizyczną.


fio_loga

LASOWIACKA KUCHNIA