flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

025345
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
233
314
547
22375
9421
13560
25345

Twoje IP: 40.77.167.116
2019-06-24 16:12
12_zad23 października 2014r. w biurze LGD „Siedlisko" odbyło się kolejne spotkanie pań z KGW realizowane w ramach projektu pn: „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych poprzez organizację warsztatów kulinarnych". Spotkanie rozpoczęto projekcją filmu edukacyjno-szkoleniowego, obrazującego przykłady dobrych praktyk związanych z wytwarzaniem tradycyjnych produktów. Film miał zachęcić uczestniczki do podjęcia próby wpisania lokalnych potraw na Listę Produktów Tradycyjnych.

Gościem był Mirosław Górski - pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, który przedstawił zebranym paniom zagadnienia związane z procedurą wpisu potraw na wspomnianą listę. Zanim uzyska wpis musi uzyskać odpowiednią opinię. Na terenie naszego województwa taką rekomendację wydaje Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Za tradycyjne uważa się metody wytwarzania potraw od co najmniej 25 lat. Produkt, który ma być umieszczony na liście powinien ponadto stanowić element tożsamości społeczności lokalnej i należeć do dziedzictwa kulturowego regionu, z którego pochodzi. Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w spotkaniu.


LASOWIACKA KUCHNIA