flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

26_serce14.06.2014r. odbyły się V warsztaty rękodzieła artystycznego współfinansowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce" w Kolbuszowej. Na przedostatnich już zajęciach uczestnicy wykonywali ozdoby z filcu. W pierwszej części prowadząca zajęcia Danuta Olszowy przybliżyła młodym twórcom historię filcowania, różne formy i techniki jego wykorzystania.

Filc to najstarszy materiał włókienniczy jaki zna człowiek. Kiedyś kojarzył się z wyrobami z szarego, przemysłowego tworzywa. Dziś powraca do łask w nowych, zaskakujących kolorach i formach. Odmienna jest nie tylko stylistyka, ale i asortyment. Filcowanie to niezwykle wdzięczna forma kreatywności. Nie wymaga szczególnych predyspozycji - wystarczy materiał, kilka drobiazgów i odrobina cierpliwości. Zapraszamy na ostatnie warsztaty, które odbedą się 28 czerwca br.

Uczestników sobotniej wycieczki informujemy, iż wyjeżdżamy o godz. 7:45 z parkingu przy Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej.

25_serce 26_serce 29_serce 30_serce 27_serce 28_serce


LASOWIACKA KUCHNIA