flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

swiss_m10 stycznia 2014r. o godz. 17.30 w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej odbędą się czwarte kulinarne warsztaty nt. produktu regionalnego, tradycyjnego realizowane w ramach projektu "POPULARYZACJA SMAKÓW KOLBUSZOWSZCZYZNY".

Warsztatom przewodniczyć będzie Koło Gospodyń Wiejskich Komorowianki z Komorowa (gm. Majdan Królewski), które przypomni nam tradycyjną zalewajkę, pierogi z grochem, ryż zapiekany ze śliwkami, a na przystawkę twarożek z jajkiem. Celem projektu jest promocja i popularyzacja zanikających potraw oraz tradycji kulinarnych na obszarze LGD.

Dla przypomnienia spośród 8 gotujących KGW, zostaną wyłonione 4 zespoły, które zaprezentują potrawy regionalne podczas Dni Kolbuszowej 2014. Ponadto wszystkie przygotowywane w ramach warsztatów potrawy zostaną zebrane w jedną publikacje kulinarną.

Spotkanie połączone będzie ze wspólnym, noworocznym kolędowaniem. Wszystkie Panie biorące udział w projekcie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Życzymy, aby nasze jadło każdemu do smaku przypadło.

swiss_logotypy

LASOWIACKA KUCHNIA