flaga UE leader1 d prow d

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Gminy członkowskie:

dzikowiec
Gmina
Dzikowiec
więcej

dzikowiec
Gmina
Kolbuszowa
więcej

dzikowiec
Gmina
Majdan Królewski
więcej

dzikowiec
Gmina
Raniżów
więcej

LICZNIK ODWIEDZIN

363526
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
133
127
1076
361583
260
5599
363526

Twoje IP: 3.235.228.219
2022-07-02 16:30
24 kwietnia 2017r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” zakończyło realizację projektu w ramach zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Gminy Kolbuszowa pn. „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych poprzez organizację kursu carvingu”.
 
30 kobiet z gminy Kolbuszowa w marcu i kwietniu 2017r. uczestniczyło w 8 spotkaniach warsztatowych, które odbywały się w filii Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej. Zajęcia prowadziła Anna Tęcza – nauczyciel i specjalista ds. żywienia. Carving, który wpisał się już w kanon sztuki kulinarnej w Polsce to umiejętność rzeźbienia w owocach i warzywach oraz fantazyjna dekoracja potraw wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Za kolebkę światowego carvingu uznawana jest Tajlandia, gdzie władze rządzące uznały tę sztukę za element dziedzictwa narodowego.
 
Na początku XXI wieku carving stał się popularny także w innych częściach świata, w tym w Europie. Korzyści płynące z nauki carvingu są bardzo zróżnicowane. Głównym celem jest uczynienie potraw i przyjęć bardziej atrakcyjnymi i estetycznymi. Rzeźbione warzywa i owoce dodają klasy potrawom i stołom, czyniąc je niepowtarzalnymi w swoim rodzaju. Efektownie wyrzeźbione owoce i warzywa zaskakują kunsztem i precyzją, a jednocześnie przyciągają wzrok kształtem i wielobarwną grą kolorów natury. Całkowita wartość zadania wyniosła 5 607,43 zł, dofinansowanie z budżetu gminy Kolbuszowa - 4 000,00 zł.
 
Zrealizowane zadanie publiczne oprócz wymiany doświadczeń kulinarnych byoł odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, w szczególności kobiet chcących rozwijać swoje pasje gastronomiczne.
 
 
 
 

LASOWIACKA KUCHNIA